Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie
Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie

AKTUALNOŚCI, strona 6:

Pomoc pogorzelcom

Utworzono dnia 08.04.2022

Szanowni Mieszkańcy,

w dniu 6 kwietnia br. w Mszanie doszło do pożaru domu mieszkalnego. Spaliło się piętro domu wraz z dachem. Straty są ogromne. OSP Mszana zabezpieczyła doraźnie dach.

W związku z zaistniałym zdarzeniem losowym potrzebne są ubrania męskie tj. spodnie, bluzki, swetry, dresy, kurtki, skarpety, bielizna i inne w następujących rozmiarach: 182/XL, 176/L, 186/L oraz obuwie męskie, w tym sportowe w rozmiarach: 44, 43.

Potrzebne artykuły można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie w godzinach urzędowania, tj. poniedziałek: 7.30-17.00, wtorek-czwartek: 7.30-15.30, piątek: 7.30-14.00.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.

Kierownik OPS – Mirela Ledwoń

czytaj dalej... na temat: Pomoc pogorzelcom

Wniosek o ustanowienie opiekuna tymczasowego dla małoletniego obywatela Ukrainy/Заява про визначення тимчасового опікуна для неповнолітнього громадянина України

Utworzono dnia 07.04.2022

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie, w załączeniu udostępnia druk Wniosku o ustanowienie opiekuna tymczasowego dla małoletniego obywatela Ukrainy.

Wypełniony wniosek należy złożyć w Sądzie Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim,  III Wydział Rodzinny i Nieletnich, ul. 26 Marca 44, 44-300 Wodzisław Śląski.

czytaj dalej... na temat: Wniosek o ustanowienie opiekuna tymczasowego dla małoletniego obywatela Ukrainy/Заява про визначення тимчасового опікуна для неповнолітнього громадянина України

Wydawanie żywności w ramach POPŻ

Utworzono dnia 05.04.2022

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie informuje, że w tutejszym Ośrodku Pomocy Społecznej wydawana będzie pomoc żywnościowa.

Pomoc finansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, Podprogram 2021.

czytaj dalej... na temat: Wydawanie żywności w ramach POPŻ

Centrum Pomocy dla Niewidommych i Niedowidzących Przyjaciół z Ukrainy

Utworzono dnia 04.04.2022
Centrum Pomocy dla Niewidomych I Niedowidzących Przyjaciół z Ukrainy / товариство помоги для сліпих та слабозорих друзів з україни  
czytaj dalej... na temat: Centrum Pomocy dla Niewidommych i Niedowidzących Przyjaciół z Ukrainy

Nabór na kandydatów na opiekuna tymczasowego małoletniego obywatela Ukrainy

Utworzono dnia 01.04.2022

Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie ogłasza nabór na kandydatów na opiekuna tymczasowego małoletniego obywatela Ukrainy.

Szczegóły w załącznikach.

czytaj dalej... na temat: Nabór na kandydatów na opiekuna tymczasowego małoletniego obywatela Ukrainy

Informacja o poradach psychologicznych w PCPR dla obywateli Ukrainy

Utworzono dnia 30.03.2022

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. wraz z Powiatowym Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śl. uruchamiają pomoc psychologiczną dla wszystkich osób, których dotknęła wojna na Ukrainie. Z pomocy mogą korzystać zarówno obywatele Ukrainy przebywający na terenie Powiatu Wodzisławskiego, jak i mieszkańcy naszego powiatu.

czytaj dalej... na temat: Informacja o poradach psychologicznych w PCPR dla obywateli Ukrainy

Alert smogowy

Utworzono dnia 25.03.2022

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego powiadamia o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w dniu 25.03.2022 r.

Przyczyny: Warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego i wzmożonego ruchu samochodów.

Na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza i prognoz jakości powietrza oraz meteorologicznych na terenie powiatu wodzisławskiego, ze względu na pył zawieszony PM10, jakość powietrza szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych będzie zła.

Rozważ ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz, ogranicz wietrzenie pomieszczeń i unikaj działań zwiększających zanieczyszczenie powietrza.

czytaj dalej... na temat: Alert smogowy

Alarm smogowy

Utworzono dnia 22.03.2022

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego powiadamia o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w dniu 22-23.03.2022 r.

Przyczyny: Warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego i wzmożonego ruchu samochodów.

Na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza i prognoz jakości powietrza oraz meteorologicznych na terenie powiatu wodzisławskiego, ze względu na pył zawieszony PM10, jakość powietrza szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych będzie zła.

Rozważ ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz, ogranicz wietrzenie pomieszczeń i unikaj działań zwiększających zanieczyszczenie powietrza.

czytaj dalej... na temat: Alarm smogowy

Bezpłatne porady prawne dla obywateli Ukrainy

Utworzono dnia 21.03.2022

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, informuje, iż w ramach poradnictwa specjalistycznego od dnia 22.03.2022 r. odbywać się będą porady prawne dla Obywateli Ukrainy.

Porady prawne świadczone będą w języku ukraińskim w każdy wtorek w godz. od 10.00 do 14.00 w Biurze Integracji Cudzoziemców na parterze budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim ul. Wałowa 30 44-300 Wodzisław Śląski. 

czytaj dalej... na temat: Bezpłatne porady prawne dla obywateli Ukrainy

Informacje dla obywateli Ukrainy / Інформація для України

Utworzono dnia 17.03.2022

Dla Państwa wraz z pracownikami przygotowałam niezbędne informacje aby mogli Państwo skorzystać z pomocy jaką na dzisiaj zgodnie z ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa przygotowało Państwo Polskie.

Для вас, разом із співробітниками, я підготував необхідну інформацію, щоб ви могли скористатися допомогою, яку підготувала на сьогодні Польська держава відповідно до закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом у території цієї країни.

czytaj dalej... na temat: Informacje dla obywateli Ukrainy / Інформація для України

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny